Nowości:

Nowa edycja testu i zrzutka

Nowa edycja testu i zrzutka

Nowa edycja testu i zrzutka

Prawie rok temu popełniłem niezależny test konsumencki dotyczący analizy składu napojów izotonicznych na podstawie deklaracji producentów oraz badania laboratoryjnego składu. Od Was – czytelników bloga dostałem sygnały o zmianie składu trzech z nich co czyni poprzednie zestawienie nieaktualnym.

4move_gatorade_isoplus_isostar_oshee_powerade_lab_2

Rozważam w najbliższych miesiącach jego aktualizację. Jako, że test cieszył i cieszy się niemałym zainteresowaniem postanowiłem zapytać Was o kilka szczegółów z nim związanych. Liczę na duży odzew ze strony czytelników.

Proszę więc o odpowiedzi na następujące pytania:

Czy wolelibyście ujrzeć test izotoników w proszku czy też rozcieńczonych?
Czy chcielibyście, żeby badanie przeprowadzić w dotychczasowej nieco partyzanckiej formie (badanie próbek w szpitalnym laboratorium) czy też w profesjonalnym laboratorium (mimo dużego rabatu koszt przebadania to ponad 100 zł od próbki)?
Jakie marki izotoników powinienem przebadać w teście?

Odpowiedzi będę zbierał w formie ankiet na Facebook – jeśli jednak ktoś woli swoje zdanie opublikować w formie komentarza – tez zostanie uwzględniony.
Zrzutka

Z drugim pytaniem wiąże się poniekąd kolejne. Wydanie około 1000zł na artykuł na blogu to kwota przekraczająca możliwości większości redakcji portali biegowych a co dopiero bloggera. O ile nie pojawiłby się sponsor chcący pokryć rachunek za laboratorium musiałbym ogłosić zrzutkę. To rodzi jednak kolejne problemy z rozliczeniem takiej akcji z urzędem skarbowym oraz prawie o zbiórkach publicznych.

Jak więc zebrać potrzebną kwotę – tak, żeby użytkownicy mogli ją wygodnie przekazać, ale żebym nie wszedł w konflikt z prawem? Najlepiej gdyby jeszcze ktoś inny (a nie czytelnicy) za to zapłacił…

Rozwiązaniem wydaje się być system poleceń produktów finansowych (w tym kont bankowych). Np za założenie konta bankowego oraz jednorazowe przelanie na nie przez użytkownika 500zł można dostać około (20 – 50zł) . Gdyby udało się założyć 30 – mam potrzebny budżet na badania. Jeśli będzie ich więcej – można rozszerzyć badania np. o kaloryczność napoi, badać ich dodatkowe parametry. W maksymalnej formie (osmolalność, kaloryczność, węglowodany oraz cukry, tłuszcze, białka) kosztuje to prawie 500zł od próbki.

Chętnych do pomocy zapraszam na stronę http://finanse.mauser.com.pl. Postaram się raz w tygodniu publikować zebraną kwotę. System wymiany informacji nie działa online a otwierdzenia z banków spływają dość wolno.

Aktualizacja: Centrum Biegowe Ergo zaoferowało pomoc w zbieraniu funduszy. Będzie sprzedawało usługę „badanie składu izotoników” a z zebranych środków pokryje fakturę za usługę. Chętnych zapraszam do odwiedzenia Ergo!

Jako konsumenci jesteśmy bezbronni – nie mamy świadomości co tak na prawdę pijemy. Badania są koszmarnie drogie dla osób indywidualnych. Firmy dysponują swoimi – rzadko jednak dzielą się wynikami.