Nowości:

Pierwsze trafienie Rasiaka dla Southampton

Pierwsze trafienie Rasiaka dla Southampton

Pierwsze trafienie Rasiaka dla Southampton

Grzesiek Rasiak strzelił swoją pierwszą bramkę dla Southampton. Święci wygrali spotkanie z Sheffield Wednesday 3-0, a nasz napastnik został wybrany przez angielskich dziennikarzy graczem meczu.

Miejmy nadzieję, że trafienie to uskrzydli Rasiaka, i przypomni on sobie czasy kiedy brylował w Derby. Sam Rasiak, wydaje się być rzeczywiście szczęśliwy w Southampton. Ma znowu okazje pracować ze swoim dawnym trenerem z Derby, George’em Burley’em, który jak wiadomo darzy go duzym zaufaniem.

Rasiak uważa, że najlepsze jeszcze przed nim. Jego marzeniem jest powrót do Premiereship, tym razem w szeregach Świętych:

Wydaje mi się, że grałem dobrze przeciwko Preston i Reading, ale z każdym meczem jest lepiej i świeżość wraca. Teraz wszystko czego pragnę to powrót do Premiereship – z Southampton! Nad tym teraz będziemy pracować. – mówi Grzegorz dla serwisu saintsfc.co.uk.

Osobiście wydaje mi się, że powrót Rossiego na zaplecze Premiereship był dla niego dobrym rozwiązaniem. Życzę im awansu, ale będzie on możliwy chyba dopiero w następnym sezonie. Jeśli Rasialdo będzie w Southampton grał tak jak w Derby i stanie się jednym z najważniejszych zawodników zespołu, to być może doczekamy się jednak jego bramki na najwyższym szczeblu angielskich rozgrywek.

Gorzej natomiast sprawa przedstawia się z pozostałymi Polakami występującymi w drugiej lidze angielskiej. Najbardziej niepokoi brak zaufania trenerów do Frankowskiego i Kosowskiego. Byli zawodnicy z Wisły Kraków, stanowili przecież w dużej mierze o obliczu reprezentacji. Cóż, miejmy nadzieję, że wywalczą oni jednak miejsca w wyjściowych jedenastakch. Do Mundialu wszak coraz mniej czasu, a bez Kosy i Franka ciężko mi wyobrazić sobie reprezentacje. Aha, no i jest jeszcze Hajto, który również ma problemy w Derby, z tym, że akurat jego, mam wrażenie, Janas spisal już na straty.