Nowości:

Szczęście w losowaniu

Szczęście w losowaniu

Szczęście w losowaniu

Niemcy, Ekwador, Kostaryka – z tymi rywalami zmierzą się Polacy na Mundialu. To na mój gust najłatwiejsza grupa ze wszystkich. To mi się podoba!

Oczywiście nie wpadajmy w huraoptymizm. To, że szczęście nie opuszcza Pawła Janasa nie znaczy jeszcze, że wyjdziemy z grupy. Aby tego dokonać musimy pokonać Kostarykę i Ekwador. Bez wątpienia stać nas na to, ale i rywali stać, aby wygrać z nami.

Z drugiej strony, kto powiedział, że nie możemy wygrać z Niemcami? To już nie ta drużyna, co kiedyś i choć pokonanie ich na ich terenie będzie nie lada wyczynem, to wydaje się o wiele łatwiejsze niż choćby zwycięstwo z Anglią. „Niemcy to zawsze Niemcy”, powiedział kolega, z którym omawiałem losowania. „Piłka nożna to gra, w którą grają wszyscy, ale zawsze wygrywają Niemcy” – skwitował ich kiedyś Lineker Gary. No cóż… nie twierdze, że jesteśmy faworytem w meczu z nimi, ale jedno jest pewne – z rozstawionych drużyn, gospodarze nie sprawiają wrażenia najsilniejszych.

Ekwador jak wygląda każdy widział. Opykaliśmy ich na basenie w Barcelonie, aż miło było popatrzeć. Fakt, że był to mecz towarzyski i toczony w extremalnych warunkach, ale były one takie same dla obu drużyn. Poza tym sama obecność na Mundialu w dużej mierze jak wiedzą zainteresowani wynika z wysokości, na jakich rozgrywają mecze jako gospodarz w eliminacjach do Mundialu. Powyżej wysokości tatrzańskich szczytów, Ekwadorczycy mogliby spokojnie rywalizować o tytuł Mistrzów Świata, jednak na zwyczajnych wysokościach idzie im dużo gorzej. Zdecydowanie do opykania.

Kostaryka? Nic o nich mi nie wiadomo. Dotychczas graliśmy z nimi dwa razy w 89’ i 90’ wygrywając 4-2 i 2-0. W Korei i Japonii też grali. Mieli w grupie Brazylie (porażka 2-5), Turcję (1-1) oraz Chiny (wygrali 2-0). Ostatecznie zajęli 3 miejsce z 4 punktami i odpadli, ale Turcja, która potem zajęła 3 miejsce wyprzedziła ich tylko lepszym stosunkiem bramek. W rankingu FIFA aktualnie 21 miejsce, czyli dwa oczka nad nami. Mimo wszystko jak najbardziej do ogrania.

Przynajmniej na papierze wygląda to dobrze.
Przy okazji pozdrowienia dla TVP.